Новини економіки. 7 лютого. Сумарний військовий бюджет країн НАТО за 2 роки скоротився на 45 мільярдів доларів, заявив сьогодні генеральний секретар Андерс Фог Расмуссен.

Андерс Фог Расмуссен

“Ця сума за своїми розмірами порівняна з оборонним бюджетом Німеччини”, – додав він, закликавши уряди 28 країн альянсу “розумно економити на обороні”.

За його словами, якщо на початку століття військовий бюджет США становив половину сумарного бюджету країн альянсу, то сьогодні частка США досягла 70% за рахунок швидкого скорочення військових витрат європейських держав. Визнавши, що в умовах кризи скорочення витрат на оборону неминуче, Расмуссен закликав до розумної економії.

“Неприпустимо, коли скорочення військових витрат однієї країни знижує рівень безпеки всього альянсу. Криза зробила посилення євроатлантичного співробітництва не справою вибору, а питанням необхідності”, – сказав він.

Расмуссен назвав 3 шляхи, які дозволять знизити негативні наслідки скорочення військових витрат. По-перше, тісна кооперація та об’єднання ресурсів. По-друге – чітке визначення пріоритетів оборони. По-третє – розширення взаємодії альянсу і військової промисловості.

Расмуссен пообіцяв представити свою концепцію “розумної економії” на зустрічі міністрів оборони країн альянсу в березні в Брюсселі.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.