Новини світу. 5 лютого. Мюнхен. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон вважає, що потрібно раз і назавжди відмовитися від проваленої політики мультикультурності і агресивніше захищати західні ліберальні цінності.

Кемерон признав провал мультикультуралізму

У промові на 47-й Мюнхенській конференції з безпеки Кемерон заявив про провал політики «державної мультикультурності» і запропонував своїм європейським партнерам “прокинутися і усвідомити, що ж відбувається всередині наших кордонів”.

За словами Камерона, доктрина мультикультурності заохочує “життя в роз’єднаних, відокремлених один від одного етнічних громадах”, тоді як для того, щоб запобігти поширенню екстремізму, британці мають потребу в більш визначеній і чіткій національній ідентичності.

“Нам потрібно відмовитися від пасивної толерантності останніх років на користь набагато більш активного і сильного лібералізму”, – заявив британський прем’єр у своєму першому виступі про радикалізм і витоки тероризму.

Кемерон пропонує також посилити політику відносно груп, що пропагують ісламський екстремізм.

За словами британського прем’єра, ці групи потрібно перевіряти на відповідність наступним критеріям:

“Чи вірять вони в універсальний принцип прав людини – в тому числі в права жінок та представників інших релігій? Чи вірять вони в рівність усіх перед законом? Чи вірять вони в демократію? Заохочують вони інтеграцію – або, навпаки, сепаратизм? ”

У випадку, якщо яка-небудь організація не відповідає цим критеріям, вона не повинна мати доступу до державної скарбниці та її представники не повинні мати можливості займатися пропагандою своїх поглядів в університетах і в’язницях, вважає Девід Кемерон.

Слідами Ангели Меркель

У жовтні минулого року зі схожою заявою виступила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона сказала, що спроби її країни побудувати мультикультурне суспільство зазнали повної поразки, а концепція мультикультурності, яка передбачає, що люди, які представляють різні культурні традиції, можуть мирно співіснувати один з одним, не працює в Німеччині.

Кожен повинен мати можливість сказати: “Я мусульманин, я індуїст, я християнин, але я також і лондонець”

При цьому Меркель додала, що, хоча іслам і є частиною сучасної Німеччини, іммігрантам треба докладати більше зусиль для того, щоб інтегруватися в німецьке суспільство, включаючи необхідність вивчити німецьку мову.

Політичний кореспондент Бі-бі-сі Бен Райт звертає увагу на те, що Кемерон проводить чітку межу між ісламом як релігією та ісламським екстремізмом, який, за словами британського прем’єра, приваблює людей, які відчувають себе чужими в своїй власній країні.

По-справжньому ліберальна держава “вірить в певні цінності і активно їх пропагує”, вважає Девід Кемерон.

“Свобода слова. Свобода віросповідання, демократія. Верховенство закону. Рівні права. Ось що визначає наше суспільство”, – заявив Кемерон в Мюнхені.

Джерело Дзеркало Тижня

Comments

  1. Алілуя, прозріли, та нажаль пізно…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.