Новини України. 11 лютого. Перший національний телеканал вважає, що звернення депутата Верховної Ради, члена фракції Комуністичної партії Євгена Царькова до прем’єр-міністра Миколи Азарова, в якому парламентарій просить розглянути доцільність показу на каналі програми “Шустер Live” виробництва компанії “Савік Шустер студія”, є спробою цензури.

Єгор Бенкендорф
Єгор Бенкендорф назвав цензурою втручання комуніста в роботу телеканалу

Про це сказано в повідомленні на сайті Першого національного.

“Цей депутатський запит є спробою цензури і втручання в редакційну політику засобу масової інформації”, – вважає генеральний директор Національної телекомпанії (в ефірі – Перший національний) Єгор Бенкендорф.

При цьому він нагадав, що, відповідно до статті 5 закону “Про телебачення і радіомовлення”, телерадіоорганізації є незалежними у визначенні змісту програм і передач, а втручання органів влади в сферу їх професійної діяльності неприпустиме.

Бенкендорф також підкреслив, що наявність листів зі скаргами глядачів на програму не може бути підставою для її закриття, оскільки це означатиме обмеження права решти аудиторії на інформацію.

Крім цього, гендиректор НТКУ заперечує лобіювання показу проектів Шустера на Першому національному, підкреслюючи, що факт особистого знайомства ведучого з ним як такий не є доказом цього.

Нагадаємо, раніше Царьков направив прем’єрові депутатський запит, у якому просив його розглянути доцільність показу програми “Шустер Live” на Першому національному.

При цьому депутат заявив про наявність у нього масових звернень громадян, де висловлюється стурбованість тим, що “Шустер Live” нібито створено на протистоянні та розпаленні ворожнечі у суспільно-політичних і національних питаннях.

Із січня “Шустер Live” транслюється в ефірі Першого національного.

НТКУ – державна телеорганізація, яка здійснює мовлення на цьому каналі.

У березні 2010 Кабінет Міністрів призначив Бенкендорфа гендиректором НТКУ.

За матеріалами Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.