Новини України. 28 лютого. Макіївка. Батьки учнів просять Президента Віктора Януковича, міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника і депутата Верховної Ради від фракції Партії регіонів, представника Президента в парламенті Юрія Мірошниченка не допустити ліквідації школи №44 з українською мовою навчання в Макіївці Донецької області.

На Донеччині хочуть закрити ще одну україномовну школу

Про це сказано в листі ініціативної групи батьків, під яким підписалися 235 осіб.

Батьки заперечують проти перенесення школи в будинок Макіївського навчально-реабілітаційного центру (МНРЦ), що, на їх думку, означає її фактичне закриття, і присвоєння загальноосвітній школі статусу школи-інтернату.

Школу відвідує 404 учні, середня наповнюваність усіх 17 класів становить 23,6 учня, водночас, як у середньому в Макіївці – 22,7.

“ЗОШ №44 розташована між 4 селищами, і фактично сама обслуговує всіх дітей на цій території”, – сказано в листі.

Автори звернення вказують, що поруч знаходяться школи №2 і №64, у яких наповнюваність ледь вища ніж 200 учнів на школу, але їх не закривають.

“У школі зроблено ремонт із заміною труб і батарей на нові, виконано якісне покриття підлоги. Частково, за рахунок батьків, замінено на пластикові застарілі вікна і двері”, – сказано в листі.

За інформацією батьків, будинок МНРЦ перебуває в гіршому стані.

“Фактично опалення і підлоги цього будинку потребують капітального ремонту. Труби опалювальної системи усі в хомутах через 1-2 м, замість радіаторів – регістри, яких недостатньо для опалення таких приміщень, температура в класах не перевищує 17 градусів. Каналізаційна система МНРЦ перебуває в аварійному стані, вимагає заміни. У класах ремонт не робився більш як 10 років, водночас, як класи нашої школи ремонтуються щорічно за кошти батьків”, – сказано в листі.

Також зазначається, що для підвезення 404 учнів буде потрібна велика кількість транспорту і супровід ДАІ, на що в місцевому бюджеті може не вистачити коштів.

Крім того, дорога на шляху проходження автобуса вимагає капітального ремонту.

Нагадаємо, Янукович просить прем’єр-міністра Миколу Азарова і міністра освіти Табачника перевірити обґрунтованість закриття шкіл з українською мовою навчання.

10 лютого партія “Наша Україна” закликала Януковича скасувати рішення місцевої влади про закриття шкіл з українською мовою навчання.

За інформацією партії, за останній місяць місцеві власті всупереч бажанню вчителів, учнів і їх батьків ініціювали закриття шкіл з українською мовою навчання №120 і №136 у Донецьку, №3 у Лисичанську №15 у Червоному Промені (обдві – Луганська область).

Донецька міська організація партії “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” закликала мера Донецька Олександра Лук’янченка не допустити закриття шкіл з українською мовою навчання.

Джерело УН

Макіївці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.