Новини авто. 16 лютого. Австралія. Експериментальний автомобіль на вітрові та паперових зміях здійснив першу поїздку, подолавши відстань 5000 кілометрів навколо Австралії.

Перший у світі вітромобіль

«Вітромобіль» є прототипом нової автівки, яку німецькі інвестори сподіваються виставити колись на ринок. Як повідомив один з конструкторів моделі Дірк Джіон, цим експериментом вони хотіли показати: якщо у світі хтось створює легкий електричний ефективний автомобіль, то він вже сьогодні існує.

Джион разом зі Штефаном Сіммером, іншим конструктором вітромобіля, повідомив, що цей транспортний засіб може досягти швидкості понад 90 кілометрів за годину.

Хоча вдосконалення потребує ще дизайн вітромобіля. Між сидінням машини та дорогою – відстань 15 сантиметрів. Експериментатори зізнаються, що швидко їхати в таких умовах – некомфортно гаряче. Особливо, якщо температура повітря в Австралії сягає 50 градусів за цельсієм. Або ж навпаки, у салоні надзвичайно холодно, якщо на вулиці – лише 7 градусів тепла.

Ще один недолік вітромобіля – нездатність рухатися, коли вітер зникає. У таких випадках водії змушені були переходити на енергосистеми. Загалом, на вітрі автівка проїхала майже дві з половиною тисячі кілометрів, решту – на енергоносіях. Вартість поїздки склала 10 австралійських доларів.

Джерело Радіо свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.