Новини політики. 18 лютого. Депутат Верховної Ради від Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона”, голова парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони Анатолій Гриценко сумнівається, що пропозиції Президента Віктора Януковича, які стосуються боротьби з корупцією, дадуть ефективний результат у разі прийняття цього закону.

Анатолій Гриценко

Про це він сказав в ефірі телекомпанії “5 канал” 17 лютого.

“Коли прийшов Янукович, він відразу відстрочив, а насправді призупинив дію тих антикорупційних законів, які були прийняті ще в 2009 році. Цілий 2010 рік вони не діяли. Потім він їх взагалі скасував, тобто дозволив красти більш як рік. А те, що він вніс, навіть якщо його приймуть, – не дасть результату, я в цьому переконаний на 100%”, – сказав Гриценко.

Він пояснив, що з тих антикорупційних законів, які потім Рада визнала такими, що втратили чинність, Президент вилучив норму про обов’язок кожного чиновника – від сільської, селищної ради до Ради, Кабінету Міністрів і Президента особисто – декларувати не тільки свої витрати, але й витрати своєї сім’ї.

Як повідомляло агентство, міністр юстиції Олександр Лавринович прогнозує, що Рада зможе розглянути в другому читанні пропозиції Януковича, які стосуються боротьби з корупцією, у березні 2011 року.

23 грудня 2010 року Рада прийняла в першому читанні законопроект №7487 “Про основи запобігання й протидії корупції”, внесений Януковичем і розроблений з метою вдосконалення антикорупційного законодавства.

21 грудня того ж року Рада визнала таким, що втратив чинність, пакет антикорупційних законів.

У грудні 2009 року парламент переніс набуття чинності трьома антикорупційними законами: “Про принципи запобігання й протидії корупції”, “Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення”, що мало відбутися 1 січня 2010 року, на 1 квітня 2010.

Після цього в березні Рада перенесла набуття чинності цими законами уже на 1 січня 2011 року.

Президент вважає, що пріоритетами на 2011 рік є боротьба з корупцією, бюрократією й підвищення ефективності держвлади.

Джерело Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.