Новини світу. 15 лютого. Суд Еквадору наклав на американську нафтогазову компанію Chevron рекордний штраф у розмірі 8,6 млрд дол за забруднення лісів Амазонки, передає Reuters.

Chevron
Еквадор хоче від Chevron понад 8 мільярдів доларів

Позов проти компанії висунули 30 тисяч жителів Еквадору, а його розгляд затягся майже на 20 років.

Крім того, протягом 15 днів Chevron повинна принести публічні вибачення за шкоду, інакше сума штрафу буде подвоєна. Позивачі спочатку вимагали штрафу в $27 млрд і ще можуть оскаржити рішення суду.

“З огляду на незначність суми, ми плануємо проаналізувати і обговорити ситуацію і вирішити, чи подавати апеляцію”, – повідомив представник позивачів Пабло Фахардо.

Chevron у свою чергу назвала рішення суду незаконним і нездійсненним, заявивши, що буде його оскаржувати. Американська компанія стверджує, що позивачі надали вплив на призначених судом експертів, тому вердикт не що інше, як “результат шахрайства”, що суперечить обґрунтованим науковим доказам.

Взагалі варто відзначити, що нафтовій компанії Texaco, придбаної Chevron в 2001р., неодноразово висували звинувачення у завданні шкоди амазонським джунглям при невдалих спробах буріння нафтових свердловин у 1970-1980-х рр.. Як стверджують екологи, нафтодобувач також скидав мільйони тонн токсичних матеріалів в не обладнанні зливні ями і у води річки Амазонки. У результаті цього постраждало сільське господарство, загинуло безліч диких тварин, а серед місцевого населення зросла захворюваність на рак.

Texaco вперше виявила нафту в Еквадорі в 1967р. і вже в 1972р. почала її видобуток у рамках консорціуму з урядом Еквадору. Компанія припинила всі операції в країні в 1990р. Незабаром після цього вона продала свою частку в консорціумі уряду, а точніше державної нафтової компанії Petroecuador, яка користувалася розвіданими активами протягом ще 20 років.

Початок судового позову припав на 1993р., коли до федерального суду США подали позов на Texaco. У 2002р. американський суд постановив, що справу слід передати в юрисдикцію Еквадору. Вже в 2003р. позов надійшов до суду Лаго-Агріо, міста в провінції Сукумбіос, неподалік від якого і розташоване горезвісне нафтове родовище. Однак у якості відповідача значилася вже компанія Chevron – новий власник Texaco.

Chevron Corp. – друга за величиною вертикально інтегрована нафтогазова корпорація в США. Займається розвідкою і видобутком вуглеводнів, переробкою нафти, збутом і транспортуванням, а також володіє мережами АЗС в Америці та інших частинах світу. Штат компанії налічує близько 60 тис. працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.