Новини економіки. 14 лютого. США. Американські біржові індекси за підсумками торгів у п’ятницю на закритті досягли трирічного максимуму на тлі новин з Єгипту і даних по роздрібних продажах у США, свідчать дані бірж.

birzha
Індекси ростуть

До закриття торгів індекс Dow Jones виріс на 0,36%, досягнувши 12273,3 пункту, а S & P 500 піднявся на 0,55%, досягнувши 1329,15 пункту – найвищі значення з червня 2008 року. Індекс NASDAQ за підсумками торгів додав 0,68% – до 2809,44 пункту.

“У той час як справи в економіці йдуть добре і керівники компаній налаштовані все більш і більш оптимістично, головними стали геополітичні події в Єгипті, які не могли б спрацювати краще”, – заявив агентству Bloomberg старший стратег по акціях Federated Investors Inc. Філіп Орландо (Philip Orlando).

Президент Єгипту Хосні Мубарак, що правив Єгиптом 30 років, в минулу п’ятницю подав у відставку з поста глави держави після 18 днів народних хвилювань. Відставці Мубарака передували деградація економічної та соціальної ситуації, обвал у системі внутрішньої безпеки країни. Президент передав владу Вищій раді збройних сил Єгипту, яку очолює міністр оборони Хусейн Тантаві.

На результати торгів вплинули також опубліковані в п’ятницю дані по роздрібних продажах у США. За даними Міжнародної ради торгових мереж (International Council of Shopping Centers, відстежує діяльність 30 рітейлерів), роздрібні продажі минулого тижня обірвали чотиритижневе падіння, збільшившись на 2,2%.

DJIA (Dow Jones Industrial Average, промисловий індекс Доу-Джонса) – середній показник руху курсів акцій 30 найбільших промислових корпорацій.

S & P 500 (Standard and Poor’s 500 Index) – індекс цін акцій 500 найбільших за ринковою капіталізацією компаній.

NASDAQ (National Association of Securities Dealers Automated Quotation, автоматизована система котування Національної асоціації фондових дилерів) – індекс високотехнологічних компаній. Він розраховується на підставі котувань звичайних акцій всіх компаній (резидентів США та іноземних), торгованих у позабіржовій системі NASDAQ, зважених за ринковою капіталізацією.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.