Новини світу. 7 лютого. Британія. Адвокат засновника скандально відомого інтернет-ресурсу Wikileaks Джуліана Ассанджа у ході розпочатих в понеділок у британському суді слухань по суті висловив сумнів у тому, що судовий процес над його підзахисним у разі його екстрадиції до Швеції буде справедливим і неупередженим, повідомляють британські ЗМІ.

Адвокат Ассанджа пояснив чому Ассанджа не можна екстрадиціювати у Швецію

Представляє інтереси Ассанджа юрист Джеффрі Робертсон. Він звернув увагу на те, що відповідно до законодавства Швеції слухання у справах про згвалтування та сексуальні домагання проходять в закритому режимі, преса і сторонні люди на ці слухання не допускаються, в той час як в ЗМІ можна спостерігати цілу кампанію у зв’язку зі справою Wikileaks. Ця обставина, на думку адвоката, може стати перешкодою для належного відправлення правосуддя.

Основні слухання у справі про екстрадицію до Швеції Ассанджа почалися в понеділок в лондонському магістратському суді Белмарш і, як очікується, триватимуть два дні.

Шведська прокуратура вимагає видачі Ассанджа, громадянина Австралії, на підставі кількох звинувачень з боку двох шведок в сексуальних злочинах, у тому числі в згвалтуванні. Захист австралійця наполягає на політизованості звинувачень і говорить про те, що нападки на Ассанджа пов’язані з діяльністю очолюваного ним сайту, який продовжує публікацію конфіденційних матеріалів американських дипломатів.

Захист ще до початку слухань заявив про те, що, якщо Ассандж буде виданий Швеції, його екстрадиції почнуть домагатися США, які можуть незаконно його вивезти і транспортувати в Гуантанамо або будь-яке інше місце, що суперечить Європейській конвенції про захист прав людини.

Звинувачення в ході слухань у понеділок заявило, що це лише припущення, і ще не встановлено, наскільки реально і можливо те, про що говорить захист.

Засновник WikiLeaks був спочатку арештований в грудні 2010 року в Лондоні, коли з’явився добровільно в Скотланд-Ярд, демонструючи свою впевненість у необгрунтованості звинувачень. Однак тоді суд залишив Ассанджа у в’язниці.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.