Новини науки. 1 лютого. Франція. Великий адронний коллайдер – найбільший в світі прискорювач заряджених частинок, що діє в розташованому поблизу Женеви Європейському центрі ядерних досліджень, буде діяти на нинішній енергії до кінця 2012 року.

Адронний колайдер

Спочатку запланована на 2012 рік річна профілактика ВАК перенесена на 2013-й.

Таким чином, протягом ще двох років вчені будуть проводити зіткнення пучків протонів, які циркулювали в обох напрямках 27-кілометрового тунелю колайдера на енергії 7 тераелектронвольт (або 3,5 тераелектронвольт на пучок). Після цього ВАК буде зупинений на річну профілактику, яка дозволить розпочати у 2014 році дослідження на більш високій енергії і зробити спробу довести потужність прискорювача до максимальної – 14 тераелектронвольт.

“Якщо ВАК продовжить покращувати свої показники в 2011 році такими ж темпами, як в 2010, попереду нас чекає захоплюючий рік, – заявив директор ЦЕРН по прискорювачах і технологіям доктор Стів Майерс. – Все вказує на те, що ми зможемо збільшити обсяг інформації, що збирається” .

Директор з досліджень ЦЕРН Сержіо Бертолуччі вважає, що, якщо ВАК буде діяти так само добре, як в 2010 році, можна до кінця чекати реалізації експериментів, які відкриють еру “нової фізики”. Він пояснив, що вже за нинішніх енергій до кінця 2012 року можна сподіватися на те, що буде “пійманий” бозон Хіггса – частинка, яка несе відповідальність за масу елементарних частинок.

Після аналізу результатів зіткнення частинок учені сподіваються глибше проникнути в таємниці матерії, дізнатися більше про виникнення Всесвіту.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.