Новини науки. 10 лютого. Планети-«ізгої», викинуті з планетної системи в міжзоряний простір своїми більш масивними побратимами, можуть залишатися придатними для життя.

Космос
Вчені знайшли планети на яких може бути життя

Гіпотетичні тіла, які не обертаються навколо зірки, а самостійно рухаються по орбіті навколо центру Галактики, називають «планетами-ізгоями» або «планетами-сиротами».

На даний момент вченим відомий один потенційний кандидат у ізгої – відкритий в 2005 році коричневий субкарлик Cha 110913, що знаходиться в сузір’ї Хамелеон в 163 світлових роках від Землі. Формально це небесне тіло вважається зіркою, хоча його маса – вісім мас Юпітера – значно менше, ніж у багатьох відкритих в останні роки екзопланет.

Автори дослідження, Доріан Еббот (Dorian Abbot) і Ерік Швітцер (Eric Switzer) з університету Чикаго вирішили з’ясувати, чи може на такій планеті, позбавленій зовнішніх джерел тепла і світла, все-таки зберегтися життя.

Виявилося, що для появи життя на планеті завжди необхідна наявність на ній води в рідкому стані. Грунтуючись на гіпотезі Девіда Стівенсона, ймовірність появи води на планеті – ізгої дуже велика. Досить лише наявності водневої атмосфери і високого тиску, що в свою чергу і викличе парниковий ефект, а в наслідок і утворення води, необхідної для зародження життя.

Вода на таких планетах здатна зберігатися у вигляді океанів, захованих під досить товстими верствами крижаних відкладень і наявністю величезної кількості метану в атмосфері. Існує твердження про наявність води і можливо життя на одному з супутників Юпітера, а саме на Європі.

Для утворення такого океану, планета – ізгой повинна володіти масою рівною 3,5 маси нашої планети і більше. Якщо така планета знаходиться від Землі на відстані однієї тисячі астрономічних одиниць і менше, то її легко можна помітити навіть за допомогою вже існуючих в даний час технологій.

Джерело Власті нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.