Новини технологій. 8 лютого. Успіх онлайн-магазину програмного забезпечення для персональних комп’ютерів Mac App Store, що відкрився місяць тому, можливо, підштовхне Apple до припинення продажів ПЗ традиційним способом – у звичайних торгових точках. Таким чином, компанія практично повністю переведе дистрибуцію програмного забезпечення в Інтернет.

Apple
Apple може припинити продаж ПО у звичайних магазинах

Про це повідомляє сайт MacRumors з посиланням на свої джерела в компанії.

Можливо, це відбудеться одночасно із запуском сервісної програми Personal Setup for Mac. Кожному покупцеві персонального комп’ютера Apple в роздрібному магазині буде пропонуватися допомога з налаштування необхідного програмного забезпечення, пошти, облікового запису iTunes, а також магазину додатків Mac App Store. Новим власникам “маків” пояснять, як ними користуватися, а також – як купувати програми в онлайн-магазині.

Видання вважає, що відмова від розміщення в магазинах коробочного ПЗ також дозволить звільнити торгові площі і використовувати їх для демонстрації іншої продукції, продажі якої більш прибуткові для Apple – тих же iPhone або iPad.

З іншого боку, повністю очистити свої торгові точки від програм у коробках Apple поки не вдасться. Багато програм поки що не доступні Mac App Store – той же графічний редактор Photoshop або пакет Microsoft Office. У Microsoft, втім, нещодавно натякнули, що популярні офісні додатки для Mac можуть з часом з’явитися і в онлайн-магазині Apple.

Нагадаємо, Mac App Store запрацював трохи більше місяця тому – 6 січня. В онлайн-магазині доступне як платне, так і безкоштовне ПО різних категорій – ігри, офісні програми, утиліти, графічні редактори і т.д. Купувати програми в ньому так само просто, як на iPhone і iPad. Досить завести обліковий запис Apple з “прив’язаною” до неї банківською картою, після чого покупки в магазині відбуваються в один клік.

Заплачені покупцями гроші діляться в тій же пропорції, що й у випадку з додатками для мобільних пристроїв Apple. Компанія забирає собі 30% за те, що допомогла програмістам і користувачам знайти один одного, розробнику ж дістаються решта 70%. Багато розробники відзначають – 70% на продажах коробочного ПЗ в магазинах їм не вдавалося заробити ніколи. Як правило, витрати на друк дисків і коробок, логістику, а також частка діставалися магазину в сумі, яка помітно перевищувала 30% від виручки.

Така схема найбільш вигідна невеликим компаніям – створивши якісний продукт вони можуть з мінімальними витратами зробити його популярним. У цьому допоможе система рейтингів App Store, що дозволяє користувачам легко бачити, які програми в тій або іншій категорії скачують найчастіше.

Багато виробників програм вже поділилися захопленнями з приводу Mac App Store. Так, розробники графічного редактора Pixelmator (свого роду “Photoshop без наворотів”) заробили мільйон доларів всього за 20 днів з моменту відкриття онлайн-магазину Apple. При цьому ціна на програму була знижена до 29 доларів з 59. Це в 20 з гаком разів дешевше, ніж базова версія Photoshop.

Ефект Mac App Store випробували на собі і творці “хмарного” органайзера Evernote – вже 7 січня приплив нових користувачів мультиплатформного додатку виріс у два з гаком рази в порівнянні із звичайними показниками. Замість приблизно тисячі осіб на годину на сервісі стало реєструватися за 2-2,5 тисячі.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.