Новини авто. 8 лютого. Британія. Британські інженери почали роботу з виготовлення першого примірника “найшвидшого автомобіля в світі”, який повинен досягати швидкості в 1,6 тисячі кілометрів на годину і побити світовий рекорд швидкості, повідомляє в понеділок сайт британської телерадіомовної корпорації Бі-бі-сі.

Bloodhound SSC

Роботи з проектування схожої на ракету Bloodhound SSC (SuperSonic Car) тривали три роки, повідомляє РІА Новини.

На Bloodhound буде встановлений реактивний двигун, який застосовується на винищувачах Eurofighter Typhoon-. Під ним буде розташовуватися гібридний ракетний двигун.

Сила тяги тривалого режиму Bloodhound складе близько 200 кілоньютон (для порівняння – аналогічний показник встановлюється на літаки “Конкорд” двигуна Olympus 593 дорівнює приблизно 150 кілоньютонах). При цьому важити нове “суперавто” буде лише близько шести тонн.

Виготовлені з алюмінієвого сплаву колеса обсягом 900 міліметрів покликані витримувати 10 тисяч обертів на хвилину.

“Відчуття просто фантастичне, коли ви віддаєте креслення людям, які тепер будуть будувати автомобіль … Перші металеві частини почнуть прибувати в наше конструкторське бюро в Брістолі до Великодня”, – заявив головний інженер Марк Чепман (Mark Chapman).

Шасі буде випущено фахівцями-авіатехніки фірми Hampson Industries, передня секція – Advanced Composites Group.

Орієнтовна вартість виробництва Bloodhound складатиме 12 мільйонів фунтів.

На 2012 або 2013 рік намічені випробування Bloodhound на дні висохлого озера в Північно-Капській провінції ПАР. Якщо “ракето-машина” досягне швидкості в 1,6 тисячі кілометрів на годину, то буде побитий рекорд іншого британського надшвидкісного автомобіля – Thrust SuperSonic Car, в 1997 році розігнався у США до 1 тисячі 228 кілометрів на годину. Три інженера, які працювали над проектом Thrust SuperSonic Car, в даний час беруть участь у створенні Bloodhound.

Вже в першій половині 2011 року мають розпочатися “низькошвидкісні” випробування Bloodhound на території Сполученого Королівства, після чого автомобіль буде відправлений у ПАР.

За задумом конструкторів, Bloodhound повинен стати стимулом для молоді до вивчення науки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.