Новини світу. 22 лютого. Бахрейн. Не менше 100 тис. осіб планує вивести у вівторок на антиурядовий марш в столиці країни Манамі опозиція Бахрейну, заявив представник Ісламського суспільства національної згоди (“Аль-Віфак”) Абдель Джаліл Халіл Ібрагім.

Бахрейн заворушення
7 чоловік загинуло у Бахрейні за час протистояння

За його словами, опозиція вимагає від короля Хамада бен Іси Аль Халіфи “розпуску уряду, який не служить своєму народові”. Разом з тим Ібрахім підтвердив готовність своїх соратників вести діалог з владою, відзначивши при цьому, що “потрібна платформа, здатна зробити цей діалог плідним”.

Тим часом наслідний принц шейх Сальман бен Хамад Аль Халіфа пообіцяв, що в країні будуть здійснені “реальні, а не показові реформи”. Він вказав на “необхідність членам Бахрейнського суспільства згуртувати ряди, незалежно від того, шиїти вони чи суніти”.

Опозиція, більше тижня мітингувальна на Перлової площі Манами, вимагаючи реформ, зокрема забезпечення виборності органів влади і відставки прем’єр-міністра шейха Халіфи бен Сальмана – дядька короля.

Крім того, переважаючі в Бахрейні шиїти незадоволені тим, як країною керує сунітська меншина. Шиїти скаржаться, що сунітам надаються найбільш високооплачувані робочі місця, включаючи місця в керівництві правоохоронними органами.

Всього в результаті протистояння опозиції і влади, які почалися 14 лютого  загинули вже 7 людей.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.