Новини світу. 6 січня. Росія. У Росії зникли записи з радарів Смоленського аеродрому, які фіксували момент посадки польського літака, на борту якого був Президент Польщі Лех Качинський, 10 квітня 2010 року.

Авіакатастрофа у Смоленську
Авіакатастрофа у Смоленську

Про це повідомляє TVN24 з посиланням на власні джерела. За даними польських журналістів, диспетчер Смоленського аеродрому міг не бачити на радарі польського літака, коли він був у кілометрі до початку злітно-посадкової смуги.

“Цієї інформації не можна офіційно підтвердити, оскільки таємниче зникли теж записи з радарів”, – відзначає TVN24.

Представник Польщі у Міждержавному авіаційному комітеті (МАК) Едмунт Кліх підтвердив, що польська сторона не отримала відповідь від росіян на прохання надати ці записи.

“Ми багато разів зверталися з таким проханням …, але не отримали ні відповіді, ні записів”, – сказав він.

TVN24 відзначає, що поляки також не отримали стенограми всіх розмов з диспетчерської вишки, зокрема, з мобільних телефонів, які дозволили б з’ясувати, хто в Москві дав дозвіл на посадку всупереч зауваженням диспетчерів.

За даними польських журналістів, росіяни офіційною причиною відмови назвали те, що поляки – незважаючи на незгоду МАК – опублікували стенограму розмов у кабіні пілотів урядового літака.

17 грудня глава польського уряду Дональд Туск назвав “неприйнятним” підготовлений російським МАК рапорт причин Смоленської катастрофи, в якій 10 квітня 2010 загинули 96 польських громадян, у тому числі Президент Польщі Качинський.

Польська сторона направила майже 150 сторінок зауважень до 210-сторінкового документа росіян.

За даними Кліха, МАК планує опублікувати остаточний рапорт причин Смоленської катастрофи до лютого 2011 року.

Джерело ГазетаРу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.