Новини світу. 28 січня. Деякі динозаври могли пережити планетарну катастрофу, яка знищила популяцію гігантських ящерів.

Вчені знайшли динозавра який порушив теорію про вимирання ящерів

Такий висновок група дослідників представила в статті в журналі Geology, з посиланням на результати роботи, які наведені в прес-релізі університету Альберти.

В даний час найбільш загальноприйнятою вважається гіпотеза про те, що динозаври зникли з Землі в період від 65,5 мільйона до 66 мільйонів років тому. Найбільш вірогідною причиною масового вимирання гігантських ящерів вважається падіння на Землю метеорита. Піднявся пил, який закрив планету від сонячного випромінювання, що призвело до вимирання великої кількості рослин. Відповідно, слідом за рослинами загинули травоїдні тварини, а потім і хижаки.

Автори нового дослідження працювали з стегновою кісткою гадрозавра – травоїдного ящера з сімейства качконосих динозаврів, виявленої в американському штаті Нью-Мексико. Вчені встановили вік останків за допомогою відносно нової технології ураново-свинцевого датування. Метод використовує той факт, що після скам’яніння (приблизно тисяча років після смерті) в кістках накопичуються деякі важкі метали, зокрема, ізотоп урану-238. З часом уран розпадається з утворенням ізотопу свинцю-206 (ізотопами називають ядра одного і того ж елемента, що містять різну кількість нейтронів). Оцінюючи зміст різних ізотопів свинцю та урану у зразку, вчені можуть визначити вік кістки.

Дослідники зробили висновок, що знайдена кістка гадрозавра потрапила в землю біля 64,8 мільйона років, тобто через 700 тисяч років після передбачуваного часу вимирання динозаврів. Автори вважають, що ці ящери могли “протриматися” після масової загибелі родичів, харчуючись видами рослин, що збереглися.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.