Новини України. 23 січня. У разі підписання президентом України Віктором Януковичем закону “Про доступ до публічної інформації” зміни до законодавства дозволять звільнити журналістів від необхідності погоджувати інтерв’ю.

мікрофон
Журналістом не обов'язково погоджувати інтерв'ю

До цих пір відповідно до закону “Про авторське право і суміжні права” інтерв’ю вважалося власністю двох осіб — інтерв’юйованого та інтерв’юера, що дозволяло вимагати від журналістів погодження матеріалу.

Законом “Про доступ до публічної інформації” внесено доповнення до статті 13 закону “Про авторське право та суміжні права”, що регулює питання погодження тексту інтерв’ю з особою, що давала інтерв’ю.

На практиці це положення викликало чимало непорозумінь, коли посадова особа, відповівши на запитання журналістів стосовно своєї діяльності, потім наполягала на погодженні тексту, викреслюючи найцікавіші для громадськості свої слова. Тепер внесено ясність: зазначені положення не поширюються на випадки оприлюднення чи надання інформації на підставі Закону України “Про доступ до публічної інформації”, повідомляє Дзеркало тижня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.