Новини світу. 9 січня. Конгресмена США Габріель Гіффордс врятував інтерн, який вчасно надав першу допомогу потерпілій. Водночас сам нападник на політика любив покурити марихуану.

Габріель Гіффордс
Габріель Гіффордс надалі знаходиться у важкому стані

У США відкриваються нові подробиці замаху на члена Конгресу Габріель Гіффордс під час її зустрічі з виборцями. Як повідомлялося раніше, 22-річний Джаред Лаугнер спочатку щось голосно вигукнув і потім прямо на вулиці відкрив вогонь з пістолета Глок 19, штатної зброї поліції США.

За словами свідків, Лаугнер вистрілив близько 20 разів, при цьому стріляв він не безладно, а дуже прицільно: кулі потрапили у 19 осіб.

Один з очевидців розповів, що зміг врятуватися, прикидаючись мертвим.

“Я слухав виступ Гіффордс, вона розмовляла з виборцями, посміхалася. Я підійшов до неї ближче, а коли обернувся, побачив, як до неї наблизився озброєний чоловік і вистрілив їй в обличчя. І продовжив стріляти. Я відразу впав на землю, і прикинувся мертвим, здається, мене врятувало лише це”, – розповів він.

Як повідомив шериф округу Піма Клеренс Дупнік, “у підозрюваного було кримінальне минуле”. Шериф додав, що “чоловік свідомий, але на момент скоєння злочину, знаходився в стані афекту”.

Про Лаугнере також відомо, що він захоплювався книгою Гітлера “Майн кампф” а незадовго до бійні розповсюдив відео, де сказав, що субота стане його останнім днем, звинувачував владу в тому, що американська валюта не забезпечена золотом і пропонував свою.

“Він регулярно балувався марихуаною. Я знайомий з ним не дуже добре, але знаю тільки, що він захоплювався якимись релігійними речами, і взагалі він був якийсь дивний”, – говорить однокласник Лаугнра Грант Вайс.

За останньою інформацією, стрілок відмовився співпрацювати зі слідством.

Крім того, з’ясувалося, що Габріель Гіффордс залишилася живою завдяки 20-річному інтерну Даніелю Ернандесу, який опинився поблизу і надав першу допомогу.

Відразу після нападу він підбіг до пораненої жінки, зупинив кровотечу і посадив її так, щоб вона не захлинулася кров’ю. Ернандес сидів поруч з нею аж до приїзду швидкої, а потім супроводжував Гіффордс по дорозі в госпіталь, повідомляє Вести.

Нагадаємо, події відбулися в суботу ввечері. Озброєний чоловік відкрив вогонь по Гіффордс і людях, які стояли поруч з нею. Злочинець убив шістьох і поранив 12 осіб. Зараз вбивцю допитують співробітники ФБР і поліцейські. За їх даними, злочинець Джаред Лаугнерон діяв разом зі спільником.

На даний момент Габріель Гіффордс знаходиться у важкому стані в лікарні. Вона отримала важке вогнепальне поранення в голову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.