Новини України. 6 січня. Президент України Віктор Янукович підписав Закон України № 2824–VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оплати одноразової відпустки у зв’язку з усиновленням дитини”, повідомляють у прес-службі глави держави.

Жінки, які всиновлять дитину отримуватимуть відустку

“Частини другу і третю статті 182 Кодексу законів про працю України викласти в такій редакції:

“Жінкам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. Ця відпустка може бути використана також батьком дитини.

Жінкам, які усиновили дитину (або одночасно двох і більше дітей), надаються відпустки для догляду за нею на умовах і в порядку, встановлених статтями 179 і 181 цього Кодексу”, – йдеться в документі.

Зміни також торкнуться Закону України “Про відпустки”. “Частину першу статті 181 Закону України “Про відпустки” викласти в такій редакції:

“Особі, яка усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини (якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд)”;

Частину другу статті 21 після слів “творчої відпустки” доповнити словами “відпустки у зв’язку з усиновленням дитини”. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Повний текст документа опубліковано на офіційному сайті Президента.

Джерело ІМК

Comments

  1. І це все, на що “воно” спромоглося за рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.