Новини України. 27 січня. Закон “Про вищу освіту”, прийняття якого ініціює Міносвіти значно погіршить соціальне становище студентів і викличе хвилю акцій протесту.

Микола Томенко
Микола Томенко передбачає студентські акції протесту

Про це заявив віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.

Нововведення передбачає, що «розмір плати за весь строк навчання може корегуватися протягом усього строку навчання на коефіцієнт інфляції за попередній календарний рік, але не частіше одного разу на рік», повідомляє прес-служба політика.

Микола Томенко наголосив, що представники влади пропонують варіант, який суттєво погіршить соціальний стан як студентів, так і їх родин, які фінансують навчання.

Окрім того, серед неприйнятних норм Законопроекту, Микола Томенко назвав зняття норми про обов’язкове фінансування студентського самоврядування; виключно кількісні, а не якісні параметри отримання статусу університету тощо. Водночас, на переконання віце-спікера парламенту, якщо ці норми не зняти між першим і другим читанням, то варто очікувати серйозний студентський спротив.

Згідно з чинним Законом «Про вищу освіту» передбачено, що «розмір плати за весь термін навчання встановлюється у договорі, і не може змінюватися протягом усього строку навчання». Окрім того, «плата за навчання або за надання додаткових освітніх послуг може вноситися за весь строк навчання або надання додаткових освітніх послуг повністю одноразово або частками – помісячно, по семестрах, щорічно».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.