Новини України. 13 січня. Сьогодні був прийнятий закон, який доповнив Кримінальний кодекс новою статтею: Верховна Рада посилила відповідальність за умисне пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства.

люк
За пошкодження майна ЖКГ, зокерма крадіжку люків, можна сісти в тюрму

Сьогодні депутати прийняли закон, який доповнив Кримінальний кодекс новою статтею. Автор закону – прем’єр-міністр Микола Азаров – пояснює, що останнім часом почастішали випадки травмування і загибелі громадян, пов’язані з умисним пошкодженням стороннім особами об’єктів ЖКГ.

Новий закон має стати відповіддю тим, хто краде кришки люків, через що люди провалюються в каналізаційні колодязі; пошкоджує системи вентиляції та газові димоходи в житлових багатоквартирних будинках, краде пожежні гідранти, пошкоджує електрощитові і ліфтове обладнання, зберігає вдома вибухонебезпечні речовини, газові балони, самовільно виконує перепланування квартир, через що передчасно руйнуються конструкції будівлі.

Згідно з новою статтею 270-1 Кримінального кодексу, умисне знищення або пошкодження житлового фонду, об’єктів благоустрою, теплопостачання, водопостачання і водовідведення, а також їх мереж або складових (кришок люків, решіток), якщо збитки перевищили 5100 гривень, карається штрафом від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-4250 гривень) або виправними роботами на термін до двох років, обмеженням або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі дії, вчинені повторно або загальнонебезпечним способом, караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років. Якщо ж мали місце збиток в особливо великих розмірах (17 тис. гривень), загибель людини або інші тяжкі наслідки, то злочинцеві загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 12 років.

За матеріалами Деньги

Comments

  1. шо таке ото “кардіжка люка” в темі???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.