Новини економіки. 19 січня. За останній рік Україна підняла свою інвестиційну привабливість, проте зберігається високий ступінь ризику для іноземних інвестицій.
Про це свідчить індекс інвестиційних ризиків Political Risk Atlas, що публікується Згідно зі звітом, за минулий рік в Україні погіршилися показники корпоративного управління і макроекономічної стабільності, дотримання прав людини в роботі правоохоронних органів і критично знизився рівень освіти.
Крім того, збільшився ступінь державного регулювання бізнесу і політичної стабільності, зросла загальна стресостійкість громадян і знизився рівень терористичної небезпеки.
У рейтингу 2010 року Україна поліпшила в порівнянні з 2009 роком свою інвестиційну привабливість і перемістилася з 62-го на 74-е місце, опинившись між Буркіна-Фасо (Африка, 73-е місце) і Республікою Східний Тимор (Індонезія, 75-е місце ).
У той же час, за даними Maplecroft, в Україні, як і практично на всій території СНД, зберігається високий ризик для інвестицій приватного бізнесу.
Як повідомив керівник департаменту комунікацій Maplecroft Джейсон Макгоун, при складанні звіту експерти використовували дані міжнародних організацій та ЗМІ, а також інформацію джерел компанії.
“Рейтинг Political Risk Atlas складається виключно для оцінки інвестиційної привабливості країни, а не для використання в політичних цілях”, – зазначив пан Макгоун.
Щорічний індекс інвестиційних ризиків розраховується для 196 країн з 2009 року. Перші 10 місць рейтингу зайняли країни з “критично високими” ризиками та нестабільним бізнес-середовищем: Сомалі, Демократична Республіка Конго, Судан, М’янма, Афганістан, Ірак, Зімбабве, Північна Корея, Пакистан і Росія.
Як повідомлялося, під час візиту до Японії президент України Віктор Янукович запросив японських бізнесменів інвестувати в економіку України.
Джерело ЦензорНет