Новини економіки. 17 січня. Румунія, Україна та Греція є найбільшими позичальниками Міжнародного валютного фонду за програмами ”стенд бай”. На ці три країни приблизно рівними частками припадає понад $42 млрд із близько $62 млрд виділених кредитів.

гроші
Гривню чекаю падіння

“Транші, які уряд отримує від МВФ, не призначені на інвестицій в економіку країни. Для цього уряд використовує фінансування від Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку та інших міжнародних фінансових інституцій, — каже 27-річний аналітик Олександр Лозовий — Гроші МВФ спрямовані на стабілізацію фінансової системи на випадок можливих проблем із зовнішніми платежами країни. Транші направляють в резерви Національного банку, щоб нівелювати вплив зовнішніх і внутрішніх ризиків для України.

Серед перших назву проблему сповільнення світової економіки. Це може призвести до скорочення попиту на основні українські експортні товари, насамперед металургію та машинобудування. Як наслідок — зменшиться приток валюти в Україну. Ще один ризик лежить у фінансовій площині, це — поглиблення економічної кризи в Європейському Союзі. Проблеми в Португалії та Іспанії обмежать можливості уряду знаходити зовнішні запозичення на покриття дефіциту бюджету, а в приватному секторі підприємства будуть змушені зменшити фінансування інвестиційних програм.

Внутрішні ризики економічного розвитку — дефіцит Пенсійного фонду, слабкий стан банківської системи та брак довгострокових фінансових ресурсів для реформ.

Кредит МФВ найдешевший — 3,5% річних — і найменш ризикований. Але якщо події розвиватимуться за негативним сценарієм, обмінний курс гривні зазнаватиме тиску. У 2011–2012 роках зростають ризики девальвації національної валюти внаслідок значних виплат за зовнішніми боргами. У такій перспективі зберігати заощадження краще спочатку у гривні, а за рік збільшити доларову частину — чи то на банківському рахунку, чи на руках — до 40 відсотків.

Джерело ГазетаУа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.