Новини культури. 10 січня. Італійський історик мистецтв Карла Глорі стверджує, що вона розкрила загадку особистості Мони Лізи.

Джоконда Леонадро да Вінчі
Джоконда Леонадро да Вінчі

Крім того, досліднику вдалося розпізнати міст та дорогу, що видніється над плечем Джоконди, які завжди вважалися плодом уяви Леонардо да Вінчі.

Карла Глорі, автор книги “Загадка Леонардо”, стверджує, що горбатий кам’яний міст, прозваний “мостом диявола”, на якому при збільшенні смутно видно цифри “7” і “2” є мостом через річку Треббія в містечку Боббіо, розташованому на півночі Італії, неподалік від П’яченци.

Глорі впевнена, що жінка, зображена на картині – Б’янка Джованна Сфорца, дочка Лодовіко Сфорци, міланського герцога, який контролював Боббіо. На думку історика, літери, нещодавно знайдені дослідниками в очах Джоконди – “S” та “G”, є ініціалами Бьянки.

Звичайно, за минулі століття ландшафт місцевості, яку видно за плечем Мони Лізи, змінився, але звивиста, як змія, дорога збереглася в Боббіо до цих пір. Зараз берег з’єднує інший міст – той, що зобразив да Вінчі, змило сильною повінню в 1472 році. На думку Глорії, останні дві цифри саме цієї дати і видно на мосту на шедеврі.

Відкриття Карли Глорі не здивувало жителів Боббіо, які й так не сумнівалися, що Леонардо намалював саме їх міст і без того оповитий таємницями і легендами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.