Новини світу. 13 січня. Італія. Члени Верховного суду Італії частково зняли з прем’єр-міністра країни Сильвіо Берлусконі дипломатичну недоторканність, не дозволяла відновити дві кримінальні справи за звинуваченнями в корупції та ухиляння від сплати податків, пред’явлених йому в Мілані.

Суд Італії дозволив відкрити кримінальну справу на Берлусконі

Суд встановив, що недоторканність прем’єра не відповідає конституційному закону про загальну рівність перед законом.

За інформацією місцевих ЗМІ, думки 15 членів вищої судової інстанції з цього питання розділилися практично порівну, тому вони прийшли до компромісу: дозволити суддям, які ведуть розгляд, самим вирішувати, чи дотримуватись недоторканності Берлусконі, передає Associated Press.

Сам італійський прем’єр заявив, що рішення суду жодним чином не вплине на стабільність його уряду, назвавши звинувачення “сміхотворними”.

Нагадаємо, що перше звинувачення Сільвіо Берлусконі пов’язано з підкупом у 1990 р. британського адвоката Девіда Міллза, який на захист інтересів прем’єра сказав неправду в суді.

У 2009р. адвокат був визнаний винним в отриманні хабара розміром $600 тис., проте пізніше вирок був скасований через закінчення терміну давності справи. Друга справа була заведена в результаті несплати прем’єром податків під час придбання телевізійних прав для своєї медіаімперії Mediaset. Однак через дипломатичну недоторканість глави уряду обидва розгляди могли бути відстрочені на строк до 18 місяців.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.