Новини світу. 3 січня. Угорщина. Низка впливових європейських видань звертають увагу на початок головування в ЄС Угорщини, котра, на думку деяких оглядачів, може повторити невдалий досвід головування Чехії дворічної давності, тим більше, що угорська економіка має одну з найскладніших репутацій в ЄС.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

Разом з тим газети цитують главу правого уряду в Будапешті Віктора Орбана, який обіцяє докласти зусиль для узгодження економічної політики країн ЄС, сприяти розширенню Європи і покращенню стосунків із сусідами ЄС на кшталт України. Тим більше, що у травні Будапешт прийматиме саміт ЄС – країни «Східного партнерства».

Газети також інформують про атаку українських націоналістів на запорізький штаб комуністів, де було підірвано пам’ятник Сталіну.

Польська «Ґазета Виборча» налаштована критично щодо піврічного головування Угорщини в ЄС і наголошує, що Будапешт може спіткати в головуванні таке саме фіаско, як два роки тому чехів.

Видання наголошує, що Угорщина має проблеми з сусідами, зокрема, зі Словаччиною, а також порушує стандарти ЄС щодо свободи преси. Але найбільшою проблемою під час головування Будапешта в Брюсселі може стати економіка, бо угорська економіка є однією з найбільш проблемних у спільноті і навряд чи Угорщина зможе, окрім вирішення своїх власних негараздів, консолідувати країни ЄС довкола економічних та фінансових проблем.

«Ґазета Виборча» також не без скептицизму оцінює обіцянки Угорщини сприяти інтеграції ромів у ЄС, коли навіть на угорських теренах представники цієї меншини «є паріями». Одночасно зазначено, що Будапешт сприятиме під час свого урядування в ЄС розширенню спільноти шляхом переговорів про вступ із Хорватією, проведенням саміту ЄС – країни «Східного партнерства», включно з Україною, у травні в угорській столиці. Перед цим, на початку року Угорщина проведе низку двосторонніх зустрічей із країнами -сусідами ЄС, насамперед, із Україною.

Австрійська «Дер Штандард» публікує інтерв’ю з угорським прем’єром Віктором Орбаном, країна якого розпочала з 1 січня 2011 року головування в ЄС.

Орбан, серед іншого, зауважив, що Європа має вивчити позитивний досвід боротьби з фінансовою кризою на Сході Європи і запевняє, що Будапешт докладе максимум зусиль для поглиблення «Східного партнерства» з Україною, Вірменією, Азербайджаном, Молдовою, Грузією та Білоруссю.

Орбан також зупинився на новому угорському законі про пресу, котрий гостро критикують в ЄС як «драконівський». Тут наголошено що всі опозиційні сили в Угорщині виступають проти остаточного затвердження цього закону в парламенті, де правляча нині консервативна партія Віктора Орбана «Фідес» має більшість.

Ще одна польська газета – «Жечпосполіта» – інформує про активність українських націоналістів у новорічну ніч, коли невідомі підірвали пам’ятник Сталіну на території прилеглій до будови штабу комуністичної партії в Запоріжжі і приурочили це ніби-то до 102-ї річниці з дня народження Степана Бандери.

Польське видання цитує лідера українських комуністів Петра Симоненка, котрий після вибуху в Запоріжжі не лише закликав Президента Януковича скасувати нагородження його попередником Віктором Ющенком званням Героя України посмертно лідера ОУН Степана Бандери та командувача УПА Романа Шухевича, а й оголосив мобілізацію сил комуністів на боротьбу з українським нацизмом.

«Жечпосполіта» також нагадує, що напередодні українська націоналістична організація «Тризуб Степана Бандери» попереджала про наміри знищити пам’ятник Сталіну в Запоріжжі.

Австрійська «Ді Прессе» інформує, що з Нового року Росія розпочала транспортування нафти до Китаю, що стало сигналом нового етапу путінської енергетичної стратегії.

Австрійська газета наголошує, що

«Москва реалізовує нині щось набагато більше, аніж транзит через Україну й Білорусь до Європи з його ціновими суперечками, і покладає більше сподівань на новий стратегічний енергетичний важіль на Сході – «Ді Прессе» також зауважує, що, не зважаючи на запевнення міністра енергетики Росії Сергія Шматка про довготривалий інтерес Москви до постачання нафти й газу в Європу, все ж російський представник не приховував розчарування тим, що ніби-то Європа не все робить для успішного розвитку енергетичної співпраці з Росією.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.