Новини політики. 26 січня. Європейські експерти рекомендують закріпити в проекті виборчого кодексу право іноземних громадян, які постійно проживають на певних територіях України, голосувати на місцевих виборах.

ПАРЄ, Європа
Європа пропонує іноземцям голосувати в Україні

Про це йдеться у висновках Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) щодо проекту кодексу, які були оприлюднені у вівторок, 25 січня.

У цілому експерти позитивно оцінили текст кодексу, зазначивши, що він передбачає дуже детальне регулювання виборів в Україні.

Між тим вони дали ряд рекомендацій з удосконалення документа. Зокрема, запропонували в повній мірі врахувати положення Європейської конвенції з прав людини.

«Ст. 8 надає виборче право тільки громадянам України. Нинішня тенденція в більшості європейських країн полягає в наданні права участі в політичному житті на місцевому рівні також іноземцям, які легально проживають на даній території», – сказано в документі.

ВК рекомендує Україні скасувати і заборону іноземцям коментувати вибори.

«Ч. 2 ст. 10 конвенції чітко передбачає, що свобода слова може бути обмежена лише в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності та безпеки населення», – йдеться у висновках ВК.

Автори кодексу вважають, що виконати ці рекомендації Україна не зможе, оскільки для цього необхідно вносити зміни до Конституції.

Нагадаємо, проект виборчого кодексу народні депутати Юрій Ключковський (НУНС), Сергій Гриневецький, Віктор Сінченко (обидва – фракція Народної партії) та Сергій Подгорний (БЮТ) внесли до парламенту в березні 2010 року, а в червні голова Верховної Ради Володимир Литвин відправив документ на вивчення до Венеціанської комісії.

Тим часом у листопаді президент Віктор Янукович створив робочу групу з питань вдосконалення виборчого законодавства на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Перед групою поставили завдання почати підготовку виборчого кодексу з чистого аркуша.

Джерело Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.