Новини світу. 3 січня. Існує 80-відсоткова вірогідність того, що євро в своєму нинішньому вигляді не виживе.

Євро
Експерти передбачають крах єврозони

До такого висновку прийшли в Центрі економіки і ділових досліджень (CEBR).

У CEBR прийшли до висновку, що фінансова криза, що охопила Грецію та Ірландію, у новому році пошириться на інші обтяжені боргами європейські країни.

“Серед інших, на лінії вогню виявляться Італія і Іспанія – третя і четверта за розміром економіки в блоці єдиної європейської валюти”, – відзначає видання.

“Ми даємо євро тільки один шанс до п’яти на виживання у своєму нинішньому вигляді протягом десяти років”, – заявив виконавчий директор Центру Дуглас Маквільямс.

Разом з тим, CEBR передрікає єврозоні в 2011 році “ще одну криза навесні, якщо не раніше”.

За словами Маквільямса, якщо євро і не звалиться у цьому році, “це може стати роком, коли він істотно ослабне по відношенню до долара”.

Також в CEBR вважають, що Іспанія та Італія особливо уразливі, хоча Португалія, Бельгія і навіть Франція теж викликають побоювання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що країни Європейського Союзу і представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) досягли принципової згоди щодо плану допомоги Ірландії у розмірі 85 млрд. євро. Крім того, міністри фінансів країн Євросоюзу і МВФ обговорили можливість “порятунку” Португалії – задля зміцнення дедалі слабшає.

У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала до зміцнення європейської валюти, яка, за її словами, є основою процвітання.

Разом з тим, раніше виникали припущення, що Німеччина може припинити допомагати слабшим членам єврозони, що, в кінцевому підсумку, призведе до відмови від євро.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.