Новини світу. 28 січня. Ємен. Відео. У Ємені тисячі людей вийшли на вулиці і площі столиці країни Сани, щоб вимагати відставки президента Алі Абдалли Салеха, який перебуває при владі вже понад 30 років.

Єменці також хочуть революції

В даний час країна загрузла в бідності, майже половина населення живе на два долари в день, а третина мешканців страждає від хронічного голоду. У числі вимог демонстрантів, крім відставки президента, – економічні реформи і посилення боротьби з корупцією.

Невдоволення своїм становищем жителі Ємену почали проявляти ще на минулому тижні. Тоді глава держави спробував заспокоїти громадян, внісши демократичні поправки до конституції і підвищивши зарплати військовим і бюджетникам, але, схоже, ці заходи вже не здатні стримати народні виступи. Як заявляють учасники акцій протесту, їх надихнув нещодавній приклад Тунісу. Приймаючі участь у маніфестаціях студенти виступили з закликами до нової “жасминової революції”.

“Жасминової революцією” називають події, що відбулися в Тунісі 7 листопада 1987. У ході неї відповідно до статті 57 Конституції Тунісу на медичних підставах був знятий перший президент Туніської Республіки Хабіб Бургиба. Його місце зайняв генерал Зін ель-Абідін Бен Алі, призначений за шість тижнів до перевороту на посаду прем’єр-міністра. Вважається, що одним з результатів перевороту, що стався безкровно, стало скасування довічного президентства в Тунісі. Однак Зін ель-Абідін Бен Алі займав пост президент 23 роки. Він втік з Тунісу на початку початку січня 2011 після початку масових демонстрацій протесту.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.