Новини світу. 26 січня. Єгипет. Відео. Настроями тунісців заразилися і єгиптяни.

Єгиптяни хочуть революції

Минулу ніч тисячі людей провели на вулицях Єгипту, вимагаючи відставки президента, який очолює країну вже 30 років. Мітинг розігнали силою, а сьогодні влада заборонила людям навіть просто збиратися на вулицях. Щоб не потрапити за грати, українським туристам радять уникати таких зібрань.

Вуличні протести в Каїрі тривали всю ніч. Поліція розігнала людей за допомогою водометів і сльозогінного газу. Результат кривавих мітингів – четверо загиблих, понад сотня поранених. Ще 200 активістів – за гратами.

Після придушення протестів уряд заборонив людям проводити масові зібрання. Усіх порушників погрожують арештувати. Влада також заблокувала доступ до соціальної інтернет-мережі “Твіттер“. Саме через неї опозиційні сили закликають людей виходити на вулиці. Попри це єгиптяни й надалі готові протестувати.

Тофік, мешканець Каїра:

“Країна втомилась. Єгиптяни ледве стримуються, щоб не красти та не обманювати. Наші лідери повинні почути народ та врешті змилостивитися над ним”.

Опозиційні сили, які схилили людей до протестів, вимагають покращити економічну ситуацію в країні і надати більше політичних свобод.

За утиски демократії владу розкритикували західні країни і закликали домовлятись з народом лише мирним шляхом.

Гідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини:

“Ситуація у Єгипті не повинна загострюватись. Тому дуже важливо утриматись від насилля. Основні права людини, свободу зібрань і незалежність преси слід поважати у Єгипті .

Тим часом, за повідомленням CNN, до Лондона разом із сім’єю втік син президента Єгипту Гамаль Мубарак. Він вивіз також гроші та золото керівної партії країни.

Державні ЗМІ цю інформацію спростовують.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.