Новини світу. 11 січня. Єгипет відкликав “для консультацій” свого посла у Ватикані після висловлювань Папи Римського Бенедикта XVI щодо недавнього теракту біля церкви в Олександрії.

Єгипет
Єгипет просить Європу не втручатися у внутрішні справи країни

Про це повідомив офіційний представник єгипетського МЗС Хусам Закі.

Бенедикт XVI неодноразово виступав із засудженням вибуху, який забрав життя 21 людини. У понеділок на зустрічі з дипломатами він закликав уряди близькосхідного регіону, незважаючи “на труднощі та загрози”, вжити ефективних заходів для захисту релігійних меншин.

Єгипет вважає подібні заклики “неприйнятним втручанням у свої внутрішні справи”. За словами Закі, раніше глава МЗС Єгипту Ахмед Абуль Гейт направив послання своєму колезі у Ватикані, в якому роз’яснив, що Каїр не сприймає спроби пропагувати ідею “захисту” християн на Близькому Сході, ґрунтуючись на теракті в Олександрії, а також відкинув висловлювання Папи Римського про відносини християн і мусульман в Єгипті.

Крім того, Єгипет виступив проти винесення питань, що стосуються внутрішніх справ країни тематики, на обговорення європейських держав.

Раніше глава МЗС Єгипту Ахмед Абуль Гейт закликав Європейський союз не втручатися в питання відносин єгипетських коптів і мусульман. Він нагадав, що після вибуху біля церкви в Олександрії президент Хосні Мубарак заявив, що Єгипет має намір захищати своїх громадян, боротися з тероризмом і переслідувати злочинців, причетних до цього теракту. За його словами, “турбота” про християн Близького Сходу, яку виявляють в Євросоюзі, може тільки загострити ситуацію.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.