Новини України. 11 січня. “Фронт змін” надаватиме безкоштовну юридичну допомогу підприємцям, яких затримали правоохоронні органи після Майдану проти Податкового кодексу.

Фронт змін
Фронт змін надаватиме адвокатів підприємцям

“Ці люди зробили все можливе, аби мале та середнє підприємництво в Україні не було зведено нанівець. І ось сьогодні щодо них брутально порушуються кримінальні справи, їх переслідують представники слідчих органів, їм перешкоджають нормально жити та працювати в обраній ними сфері господарювання. Це все можна розцінити як тиск на представників політичної партії «Фронт Змін» з метою залякування та недопущення у майбутньому повторення Податкового (чи будь-якого іншого) Майдану“, – йдеться в повідомленні партії.

«Фронт Змін» заявляє, що не залишатиметься осторонь беззаконних дій представників державної влади, спрямованих проти соціально свідомих громадян України. Партія гарантує, що надаватиме безкоштовну юридичну допомогу всім без винятку учасникам маніфестацій, спрямованих проти прийняття нового Податкового кодексу, стосовно яких будуть (або вже були) незаконно порушені кримінальні справи.

У Яценюка наголошують, що до моменту залучення кваліфікованих юристів до участі у зазначених кримінальних справах особи, яких викликають слідчими органами до міліції або прокуратури, мають право вимагати надання їм письмового запиту про надання інформації, а також належним чином оформленої повістки до відповідного органу.

Слід також наголосити, що згідно ст. 63 Конституції України, підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист. Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз’яснено його права та надано можливість із моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника (ст. 29 Конституції України), інформує “ФЗ”.

Крім того, згідно зі ст. 63 Конституції України, особа не несе відповідальності за відмову надавати покази або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Отже, особа має право відмовитися від надання будь-яких пояснень до моменту появи адвоката. Крім того, незалежно від участі захисника, особа має право не надавати жодних пояснень стосовно себе та близьких родичів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.