Новини світу. 31 січня. Японія. Більше тисячі людей евакуйовано на півдні Японії через небезпеку сходження по схилу пірокластичних потоків (суміш гарячого газу, попелу і каменів) вулкану Сінмое, виверження якого триває в гірському ланцюгу Кірісіма на південному острові Кюсю.

вулкан
Вулкан наробив проблем в Японії

П’ятсот сімей, або 1,1 тисячі осіб, змушені були провести ніч в евакопункті через попередження головного метеорологічного управління країни про небезпеку сходження потоків гарячого газу, попелу і каменів у радіусі трьох кілометрів від вулкану біля піку Сінмое, якщо на вулкані відбудеться черговий вибухоподібне викид попелу і каменів.

За оцінками управління, купол лави біля кратера вулкану в діаметрі становить вже 500 метрів.

Вулканічний попіл, що випадає останні дні в містах на відстані 50 кілометрів від виверження, минулого тижня став причиною відміни авіарейсів і припинення руху на авто і залізничних магістралях.

Перші ознаки активності вулкану спостерігалися 19 січня, і ще вранці минулої середи активність вулкана оцінювалася як слабка: стовп диму не перевищував 200 метрів, однак уже до вечора його висота досягла 1,5 тисячі метрів. У четвер вперше за 52 роки стався вибухоподібний викид попелу і каменів. Стовп диму досяг висоти 3 тисячі метрів.

Метеорологічне управління минулого тижня підвищило рівень небезпеки до третього з п’яти можливих. У зоні трьох кілометрів від вулкана заборонено рух автотранспорту.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.