Новини України. 13 січня. Президент України Віктор Янукович заявляє про створення найближчим часом Конституційної асамблеї, яка займеться удосконаленням окремих положень Основного закону України.

Янукович буде удосконалювати Конституцію

«Найближчим часом ми почнемо роботу над створенням моделі Конституційної асамблеї, як ефективного дорадчого механізму, який дозволить узгодити позиції фахівців з конституційного права, політичних експертів, політиків, громадськості. Ми спільно пройдемо весь шлях від дискусій з метою вирішення питань реформи політичної системи до конкретних положень оновленого Основного закону», – сказав глава держави на засіданні комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права сьогодні в Києві.

Він пояснив, що метою цієї роботи є формування збалансованої системи представницької демократії європейського зразка, зміцнення парламентаризму, побудова ефективної вертикалі виконавчої влади та створення дієвих механізмів прямої демократії.

«Державі і народу України потрібно сьогодення і демократичний рух вперед: без потрясінь, спекуляцій і потворних руйнівних політичних експериментів», – держави заявив глава.

Як повідомлялося, КСУ визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» № 2222-IV (так звана політреформа 2004 року) у зв’язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття.

Пізніше глава держави заявив про намір вдосконалити Основний закон.

За матеріалами Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.