Новини політики. 5 січня. Віктор Янукович все-таки привітав з перемогою свого білоруського колегу Олександра Лукашенка, проте текст телеграми на сайті українського президента так і не був опублікований.

Янукович Лукашенко
Янукович привітав Лукашенка з перемогою на виборах

Текст привітання від Януковича був оприлюднений лише 31 грудня на сайті Лукашенка.

«Упевнений, що з Вашим переобранням на пост Президента Республіки Білорусь співпраця між нашими державами отримає новий практичний імпульс. Активна динаміка взаємодії дозволить реалізувати масштабні проекти на благо українського та білоруського народів », – писав Президент України.

Як зазначила радіостанція BBC, таким чином, Янукович опинився в числі небагатьох президентів, які привітали Лукашенка.

«Київ до цих пір не має чіткої позиції в зовнішньополітичних питаннях. Є певна маневрування, і це не дивно – досить складно визначити за мету інтеграцію в ЄС, який не поспішає давати якусь надію. А також потрібно налагоджувати економічні відносини з РФ, залишатися стратегічним партнером США і т.д. », – зазначив політолог Михайло Погребинський.

«У привітанні йдеться про те, що Україна буде займати позицію співпраці з режимом, який є в Білорусі. Тут є внутрішнє протиріччя: з одного боку, ми приєднуємося до позиції ЄС з багатьох питань (навіть по тих, де я вважаю, що приєднуватися не потрібно), а з іншого боку, намагаємося сформулювати свою власну позицію. Позиція нібито полягає в тому, що ми зацікавлені в розвитку виключно прагматичних відносин з Білоруссю, і не будемо виступати в ролі провідників демократії і будемо співпрацювати з цим режимом », – зазначив експерт.

Джерело НР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.