Новини України. 13 січня. Президент України Віктор Янукович доручив прем’єр-міністру України Миколі Азарову створити систему екстреної допомоги людям за єдиним телефонним номером 112.

служба 112
Янукович хоче створити служба "112"

Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Система 112” сконцентрує в собі функції, які раніше виконували оперативно-диспетчерські системи служб екстреного реагування “101”, “102”, “103”, “104”. Таким чином, після впровадження “Системи 112” вона стане вітчизняним аналогом відомої американської служби порятунку “911“.

Це, крім низки інших переваг, пов’язаних з можливістю більш ефективної координації зусиль екстрених та аварійних служб, а також інших учасників реалізації планових заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, буде зручно громадянам. Адже їм, щоб отримати оперативну та професійну допомогу, потрібно буде запам’ятати і набрати в разі необхідності лише один телефонний номер – 112.

На думку експерта в галузі впровадження систем екстреного реагування Лева Ваняна, озвучену в червні 2010 р., існує як мінімум кілька вагомих причин, за якими необхідно швидше впровадити цю систему.

«По-перше, впровадження такої системи допоможе помітно збільшити шанси екстрених відомств встигнути врятувати більше життів, зловити більше злочинців, зберегти більше майна. По-друге, ми нарешті почнемо економити. Європейці, будучи дуже великими прагматиками, вже давно прорахували ефект від зменшення часу до прибуття на місце. І «вартість» кожної хвилини в масштабах цілої країни обчислюється в десятках мільйонів євро щорічно. По-третє, у нас очікується Євро-2012 і до нас приїдуть сотні тисяч іноземців зі всієї Європи. Як ви думаєте, чи знають вони, за якими номерами потрібно дзвонити для отримання допомоги в різних випадках?», – зазначив експерт.

Нагадаємо, 13 квітня ц.р. Кабмін збільшив фінансування проведення заходів до Євро-2012 з коштів cтабфонду, зокрема, 17 млн 700 тис. грн були виділені на створення і забезпечення функціонування системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

Відзначимо, 27 грудня 2007 р. екс-Президент України Віктор Ющенко доручав МНС створити єдину диспетчерську службу екстреної допомоги населенню 112.

Варто також відзначити, що єдина диспетчерська служба порятунку успішно працює в Західній Європі, в США, Канаді.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.