Новини України. 25 січня. Київ. Президент України Віктор Янукович та Прем’єр-міністр Турецької Республіки Реджеп Тайїп Ердоган підписали Спільну декларацію про створення Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою.

Віктор Янукович і Реджеп Тайїп Ердоган
Віктор Янукович і Реджеп Тайїп Ердоган підписали документи про співпрацю

Документ має на меті формалізацію виходу взаємин між Україною і Туреччиною на рівень стратегічного партнерства та створення механізму реалізації нового формату відносин – Стратегічної ради високого рівня, повідомляє прес-служба Президента України.

Стратегічна рада розроблятиме пропозиції до стратегії та основних напрямів відносин України та Туреччини, координуватиме здійснення важливих проектів зі співробітництва у політичній, торговельно-економічній та культурно-гуманітарній сферах.

Українську та турецьку частини Стратегічної ради очолюватимуть, відповідно, Президент України і Прем’єр-міністр Турецької Республіки. Засідання проводитимуться один раз на рік по черзі – в Україні і Туреччині.

Для обговорення ключових питань двостороннього співробітництва у рамках Ради буде створено Спільну групу стратегічного планування під головуванням Міністрів закордонних справ сторін, яка проводитиме засідання щонайменше один раз на рік.

Також у присутності Віктора Януковича та Реджепа Тайїпа Ердогана підписано низку двосторонніх документів.

Йдеться зокрема про міжурядову Угоду про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення між Україною і Туреччиною.

Документом передбачається створення відповідної Спільної комісії з метою поглиблення рівня взаємодії та оперативного вирішення питань, пов’язаних зі спільною експлуатацією міжнародних залізнично-поромних переправ між портами наших країн.

Також було підписано:

– Угоду про співробітництво між Українським національним інформаційним агентством «Укрінформ» і Турецьким інформаційним агентством “Анадолу Ажанси”.

– Програму реалізації Меморандуму про наміри щодо співпраці у сферах технічного регулювання, стандартизації, метрології, оцінки відповідності та захисту прав споживачів між урядами на 2011-2012;

– Програму співробітництва між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Державним агентством Туреччини з питань атомної енергетики на 2011-2012 роки;

– Меморандум про взаєморозуміння у галузі енергетики між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України і Міністерством енергетики та природних ресурсів Туреччини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.