Новини світу. 14 січня. Журнал Economist склав рейтинг зарплат світових лідерів. У першій п’ятірці лідери Сінгапуру, Індонезії, ПАР, Гонконгу та Нової Зеландії.

гроші, долари
Найбільше заробляє прем'єр Сінгапуру

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху здивував багатьох, коли в соціальній мережі Facebook виклав зарплатну квитанцію. Це було зроблено у відповідь на критику громадян щодо рішення підвищити зарплати депутатів та урядовців на додаткові 5%. Нетаньяху заявив, що прагне створити максимальну прозорість довкола своїх доходів. Як випливає з опублікованого документу, місячна зарплата глави ізраїльського уряду складає 44 тисячі шекелів (близько 10 тисяч євро), але з цієї суми потрібно вирахувати податки, медичну страховку, відрахування до соціальних фондів і плату за користування броньованим автомобілем. Отже, «чистими» прем’єр отримує на руки трохи більше 15 тисяч шекелів або 3-х тисяч євро, повідомляє Німецька хвиля.

Водночас, як зазначає редактор ділового видання Globes Хагай Голан, у цій декларації не вказано, що значну частину коштів глава уряду може заощаджувати за рахунок держави.

«Він живе в державній квартирі, рахунки якої повністю сплачує бюджет. Газ, електроенергія, квартплата, їжа – все це за рахунок держави. Тож, прем’єру залишаються всі зароблені гроші», – наголошує аналітик. Крім того, у розпорядженні глави уряду є також три безкоштовні телефонні лінії, безкоштовний діловий одяг, канцелярія і ще багато «дрібничок», фінансованих бюджетом.

У порівнянні з іншими світовими лідерами квитанція Нетаньяху виглядає досить скромно. Згідно з рейтингом зарплат світових лідерів, складеного впливовим журналом Economіst, ізраїльський прем’єр випереджає свого колегу з Польщі, але поступається лідерові Південної Кореї.

Найбільшу ж зарплату у світі, згідно з рейтингом, має прем’єр Сінгапуру. Його зарплата перевищує 2 мільйони доларів на рік. У першій п’ятірці ідуть також лідери Індонезії, ПАР, Гонконгу та Нової Зеландії. А ось президент США, якого нерідко називають «найбільш зайнятою людиною світу», опинився тільки на 7-й позиції, лише на дві сходинки випередивши канцлера Німеччини, чия річна зарплата становить близько 212 тисяч євро.

Найбільш скромно, підсумовує Economіst, заробляють очільники Китаю (понад 10 тисяч доларів) та Індії (трохи більше 4100 доларів).

Якщо вірити відкритим джерелам, зарплата президента України 2009-го року становила 1,5 тисячі доларів без урахування надбавок. Навесні 2009-го її було скорочено удвічі в рамках заходів боротьби з економічною кризою. Торік Кабмін продовжив чинність закону до 1 січня 2011-го, але відтоді нових даних про зарплату президента до ЗМІ не надходило. Точна сума зарплати українського президента до і після скорочення не називається. У світовій практиці, втім, є чимало прикладів, коли лідери свідомо зменшували собі зарплату. До цього, зокрема, вдавалися президенти Литви, Азербайджану та Болівії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.