Новини технологій. 28 січня. В останньому кварталі 2010 року корпорації Microsoft вдалося наростити виручку завдяки успішним продажам нового офісного ПЗ, а також безконтактного ігрового контролера Kinect.

Мicrosoft втрачає прибутки

Прибуток софтверного гіганта при цьому скоротилася – в основному через падіння продажів Windows, хоча і залишилася рекордною для технологічних компаній.

Як відзначають аналітики, корпорація випускає в цілому позитивний фінансовий звіт вже п’ятий квартал підряд. У жовтні-грудні 2010 року виручка Microsoft склала 19950 млн доларів – це на 5% більше, ніж за аналогічний період 2009 року.

У квартальній звітності редмондського гіганта привертає увагу статистика продажів операційних систем сімейства Windows. В кінці 2009 року як раз вийшла на ринок нова операційна система Windows 7, прихильно прийнята експертами та ринком. Проте рік потому попит на неї серйозно впав – виручка відповідного підрозділу корпорації скоротилася рік-до-року на 29,7% до 5 млрд доларів. На сьогодні Windows 7 встановлений більш ніж на 20% комп’ютерів у світі – приблизно на 300 мільйонах машин.

Розробники офісного програмного забезпечення підрозділу Microsoft попрацювали успішніше – квартальна виручка зросла на 24% до 6 мільярдів доларів, завдяки, головним чином, виходу на ринок Microsoft Office 2010. Онлайн-підрозділ корпорації продовжує бути збитковим – втрати за четвертий квартал 2010-го склали 543 млн доларів при виручці у 691 мільйон. Доходи від онлайн-реклами, завдяки успіхам пошуковика Bing, а також угоди про співпрацю з Yahoo! зросли на 23 відсотки.

Краще за всіх серед підрозділів Microsoft справи йшли у звітному кварталі в ігрового департаменту. Безконтактний ігровий контролер Kinect, що дозволяє гравцеві управляти своїм “аватаром” у грі, просто рухаючись перед екраном, виявився хітом. За 60 днів було продано 8 мільйонів екземплярів пристрою. У результаті виручка ігрового департаменту підскочила рік-до-року на 55% до 3,7 мільярда доларів.

Варто відзначити, що, поступившись в минулому році лідерством серед технологічних компаній за ринковою капіталізацією та квартальною виручкою (вперед за цими показниками вирвалася Apple), Microsoft як і раніше заробляє “чистими” за квартал більше, ніж хто інший в галузі. Принаймні, в останньому кварталі 2010 року відрив Microsoft від Apple тут перевищив 600 мільйонів доларів.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.