Новини України. 31 січня. Київ. Президент має висловити свою думку стосовно закону “Про вищу освіту”, оскільки влада сьогодні цинічно збурює студентів для того, щоб потім ветувати закон.

Микола Томенко
Уряд і Президент мають висловити єдину думку щодо закону "Про вищу освіту"

Про це заявив заступник голови ВРУ Микола Томенко, передає прес-служба політика.

«Концентрація урядових законопроектів, які стосуються погіршення соціального та економічного стандартів життя людей є одна з найвищих за всю історію парламентаризму», – заявив Микола Томенко.

Один з таких Законопроектів – Законопроект «Про вищу освіту» (р.н. 7486-1), який внесений групою народних депутатів від парламентської більшості, а фактично є Законопроектом Міністерства освіти вже викликав хвилю протестів студентів та громадськості. Водночас, політик наголосив, що реформу в системі освіті повинні готувати фахівці за згодою з вищими навчальними закладами, а не політики.

За словами Миколи Томенка, для виходу з ситуації довкола розгляду законопроекту має повинна бути озвучена чітка позиція Президента і Уряду з цього питання. Він зауважив, що із засобів масової інформації «ми чуємо, що нас готують до повторення історії з Податковим кодексом, коли є концепція «поганих» депутатів більшості та поганого Міністерства і є концепція «доброго» Президента, який проти цього».

Натомість, Віце-спікер назвав цинізмом спочатку збурити студентське середовище і всі виші для того, щоб потім ветувати даний Законопроект.

Миколи Томенка пояснив, на першому етапі це повинен бути Законопроект, який презентує спільну позицію Президента і Уряду, а Верховна Рада повинна пройти повну процедуру його прийняття: провести парламентські слухання стосовно цього питання, потім розглянути у профільному Комітеті та винести для обговорення у сесійну залу. Микола Томенко також висловив сподівання, що парламент буде діяти таким чином з усіма законопроектами, які стосуються погіршення соціального стану громадян.

Підсумовуючи, Заступник Голови парламенту висловив переконання, що громадськість, зокрема студентство, не допустить, як збільшення платних послуг і, як наслідок, погіршення свого соціального стану, так і проведення під маркою реформи дискримінаційних заходів проти найбільш демократичних і європейських освітніх закладів України, зокрема, Києво-Могилянської академії, Острозької академії тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.