Новини політики. 22 січня. Крим. Голова Ради міністрів Криму Василь Джарти провів зустріч з президентом Світового конгресу кримських татар, заступником голови Меджилісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим.

Василь Джарти

Як передає агентство “е-Крим”, в ході зустрічі відбулося обговорення питання самовільного захоплення земель представниками кримських татар.

Джарти запевнив, що виключає застосування силових форм для вирішення земельної проблеми. Він зазначив, що “спільними зусиллями можливе знаходження рішень, що дозволяють, з одного боку, задовольнити нужденних людей земельними ділянками для будівництва власного житла, з іншого, забезпечити місту можливості для збалансованого розвитку, в тому числі створюючи умови для потенційних інвесторів”.

У свою чергу Чубаров, викладаючи позицію Меджилісу, також підкреслив важливість наявності у всіх сторін, залучених до земельні проблеми, бажання розв’язати їх без конфліктів і протистояння. Він вважав за доцільне, спираючись на результати роботи попередніх робочих комісій і груп, в тому числі створених Кабінетом Міністрів України та Радою міністрів Криму, перейти до етапу прийняття рішень по кожному масиву і кожній людині, що значиться в списках на отримання земельної ділянки.

“Я впевнений, за умови, якщо ми почнемо виділяти ділянки в масиві, або масивах, де немає особливих проблем, і поступово, крок за кроком, підійдемо до проблемних масивів, багато питань будуть зняті, а люди різних національностей, які зайняли землі на цих масивах , відчують турботу і розуміння влади “, – пояснив Чубаров.

Джарти погодився з таким підходом, додавши, що в ході розгляду пропозицій по конкретних масивах, зайнятих людьми, влада зможе запропонувати інші форми, що задовольняють людей, наприклад, комбінування індивідуального та багатоповерхового будівництва. Прем’єр пообіцяв, що “буквально з завтрашнього дня” його заступники, які курують питання облаштування репатріантів, отримають відповідні доручення.

По завершенні зустрічі Джарти підтвердив свою пропозицію про зустріч з головою Меджилісу, народним депутатом Мустафою Джемільовим після його повернення в Крим із службового відрядження.

Нагадаємо, раніше и закликав лідера Меджилісу Джемілєва забезпечити звільнення земель, раніше зайнятих кримськими татарами. Джемілєв у свою чергу спрогнозував можливий силовий відбір землі у кримських татар.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.