Новини економіки. 10 січня. За підрахунками експертів, в 2011 році в середньому витрати на житлово-комунальні послуги зростуть для кожної сім’ї на 1700 гривень

тепер кожна родина має економити ще більше

У 2011 році додаткові витрати кожного домогосподарства на житлово-комунальні платежі – за житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива – можуть зрости в середньому на 1, 7 тис. на рік. Такі підрахунки зробив Національний форум профспілок України (НФПУ).

Розрахунки зроблені на основі підвищення тарифів на теплову енергію на 35%, яке відповідно до рішення Національної комісії регулювання електроенергетики України має вступити в силу з 1 січня 2011 року після відповідного розпорядження місцевої влади.

Крім того, з 1 квітня очікується 50% збільшення ціни на газ для населення, що є обов’язковою умовою МВФ для отримання Україною третього траншу.

Крім того, відзначили в НФПУ, з квітня 2011 року уряд України розглядає можливість двократного збільшення ціни на електроенергію для населення, а в подальшому на 39% – з серпня 2011 року. Міністерство палива та енергетики вже склало прогноз середньозваженої оптової ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію, згідно з яким в 2011 році вона зросте на 15%, в порівнянні з 2010 роком, – до 55,07 коп. за кВт/год. У цей розрахунок вже закладені підвищені тарифи для населення. Причому варіант визначений – у квітні на 100% і в серпні на 39%.

“Якщо скласти всі заплановані підвищення цін на житлово-комунальні послуги, то виходить, що в середньому витрати на житлово-комунальні послуги зростуть для кожної сім’ї на 1700 грн.”, – Пояснює голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук.

Джерело Деньги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.