Новини технологій. 21 січня. Система відстеження і контролю нелегально ввезених на територію країни мобільних телефонів в січні не запрацює у повному обсязі.

Мобільний телефон, Facebook
Відключення нелегальних мобілок не відбудеться січні

Про це повідомив член НКРЗ Володимир Звєрєв.

Це означає, що оператори мобільного зв’язку поки не будуть надсилати СМСки абонентам, чиї телефони виявилися «сірими», з проханням легалізувати їх, тому що в противному випадку апаратам загрожує відключення.

Нагадаємо, в кінці 2010 року повідомлялося, що всі оператори вже встановили на свої мережі обладнання, необхідне для роботи системи контролю IMEI-кодів. В кінці грудня повинні були завершитися її тести.

«Випробування проведені. І на сьогоднішній день обмін даними по системі IMEI проводиться вже в автоматизованому режимі. Раніше ми передавали інформацію на дисках. Тобто система технічно готова до експлуатації. Невеликий збій був у МТС. Але це було тимчасово. Далі повинні прослідувати юридичні рішення», – заявив голова “Укрчастотнагляду” Павло Слободянюк, повідомляє proIT.

Однак Володимир Звєрєв зазначив при цьому, що «МТС-Україна» ще поки не готова до старту.

«Але не тільки це загальмувало повноцінний запуск системи IMEI. У компаній, у тому числі у «Укрчастотнагляду», з’явилися проблеми з ліцензіями на електронно-цифровий підпис. Перед Новим роком її потрібно було продовжувати, але в органу, який видає такі ліцензії, виникли складнощі з терміном дії повноважень. Це такий нюанс, який вплинув на все інше. Плюс до всього, в операторів з’явилося додаткове навантаження у зв’язку з підготовкою до запуску системи MNP (Mobile Number Portability – послуга збереження абонентських номерів). Все нашарувалося, одне на інше, і вийшло так, що початок року – це не зовсім вдалий час для старту системи IMEI», – розповів Звєрєв.

Але незабаром, за його словами, процес поновиться.

«Ми хочемо ще раз наприкінці січня зібрати всіх операторів і визначити терміни, які нам дозволять оголосити про старт роботи системи. Свою роль реєстрація кодів IMEI вже зіграла: ввозяться в Україну в основному легальні телефони, але, звичайно ж, ми будемо доводити цю справу до кінця. Оператори зараз це завдання сприймають як другорядне, на жаль. Наше ж завдання полягає в тому, щоб переконати їх у необхідності завершення процесу шляхом умовлянь. Санкцій у нас ніяких немає. Ми покладаємося на порядність. У цьому році ми точно система запрацює», – розповів Володимир Звєрєв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.