Новини України. 29 січня. Згідно з умовами нового дотаційного механізму “відкати” сільгоспвиробників за право отримати частину централізованої можуть досягти 40% від суми дотації.

молоко
Витрати сільгосппідприємств зростуть

Експерти підрахували, що за поганим варіантом для сільського виробника, при якому ціна за молоко знизиться на 20%, ситуація буде виглядати наступним чином: раніше селянину платили 2 грн за літр молока, тепер на п’яту частину менше – 1,60 грн. Якщо за добу власник корови здає відро молока – 10 літрів, значить, втрачає щодня 4 грн, а за місяць – 120 грн. При витратах в 120 грн держава компенсує йому зі спецфонду 100 грн, пише Дзеркало тижня.

Якщо ж врахувати корупційний механізм, який запрацює при розподілі «централізованої» молочної дотації, то втрати виробників будуть відчутними.

Наприклад, у сільгосппідприємстві тисяча корів, на які припадає по 100 грн на місяць. Це вже 100 тис. грн. Щоб їх отримати, керівнику господарства в столичному кабінеті доведеться віддати 40% від загальної суми. Таким чином, високоранговий чиновник на одному господарстві відразу “піднімається” на 40 тис. грн. А якщо врахувати, що сільгосппідприємства утримують 600 тис. корів, то сукупний “відкат” тільки в цьому сегменті досягне 24 млн грн, відзначає видання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.