Новини економіки. 1 січня. З 1 січня 2011 року з громадян України, які не оплачують житлово-комунальні послуги, буде стягуватися пеня.

Відтепер за комунальні послуги потрібно платити вчасно

Відповідний закон про внесення змін до Закону Про тимчасову заборону стягування з громадян пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги проголосували в п’ятницю 255 народних депутатів з 289, зареєстрованих у залі.

Відповідно до чинного закону, у зв’язку з невиконанням державою зобов’язань по виплаті заробітної плати, пенсій, стипендій, інших грошових виплат населенню, тимчасово забороняється нараховувати по розрахунках з 1 жовтня 1996 року і стягувати з громадян пеню за несвоєчасне внесення квартирної плати, а також за житлово- комунальні послуги (водопостачання, газ, електроенергію, теплову енергію, водовідведення, утримання і експлуатацію житла та прибудинкових територій, мусорозбір, ліфтове господарство).

За чинним законом, гроші, стягнені з громадян України у вигляді пені по розрахунках за житлово-комунальні послуги, за період з 1 жовтня 1995 зараховуються в майбутні платежі за житлово-комунальні послуги. Чинним законом встановлюється, що його дія поширюється на час до усунення Кабінетом міністрів України причин з невиплати зарплат, пенсій, стипендій та інших грошових виплат.

Згідно теперішньому рішенням парламенту, дія цього закону припиняється з 1 січня 2011 року, та нарахування і стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги здійснюється на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2011 року.

Своїм рішенням парламент також зобов’язав Кабінет міністрів України протягом півроку усунути заборгованість по заробітній платі, пенсіях, стипендіях та інших грошових виплат.

Джерело ЦензорНет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.