Новини світу. 29 січня. Росія. У схему вибухового пристрою, так званого “поясу шахіда”, який був на смертнику в аеропорту “Домодєдово”, був включений мобільний телефон.

Домодєдово вибух
Вибухівку в Домодєдово могли підірвати дистанційно

Оплавлені плати від мобільного телефону знайшли разом з останками терориста.

“Вибуховий пристрій міг приводитися в дію двома способами – детонатор спрацьовував як від механічного замикання за допомогою кнопки підведеної до нього контактів, так і від дзвінка на мобільник, включений у електросхему саморобного вибухового пристрою. Плати і шматки корпусу від телефону знайшли на місці теракту. Можливо, саме дзвінок на нього і викликав вибух”, – пише “Комерсант”.

Цю версію частково підтверджує поведінка самого терориста.

За словами очевидців, терорист вибухнув не відразу, опинившись у залі прильоту аеропорту, а хвилин через п’ять-десять. Весь цей час чоловік, якого запам’ятали свідки як людину в темній куртці і шапці, нервово ходив по залу, то наближаючись до натовпу зустрічаючих, то відходячи від нього. Можливо, хтось із спільників смертника, подумавши, що той не зважиться натиснути на кнопку, підірвав його сам, дистанційно, розповідає видання.

Нагадаємо, жертвами теракту в “Домодєдово”, що стався 24 січня, стали 35 людей, майже 130 осіб отримали поранення. Серед загиблих український драматург Ганна Машутіна (Яблонська).

Слідчо-оперативна група відпрацьовує кілька версій організації теракту. За однією з них, до організації теракту причетні вихідці з бандпідпілля, що базується в Дагестані. Крім цього, розглядається ймовірність причетності до цього злочину учасників так званого “Ногайського джамаата”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.