Новини науки. 12 січня. Росія. Фахівці НДІ біології та біофізики Томського держуніверситету (ТГУ) розробили технологію очищення промислових відходів і техногенних забруднень з використанням мікроорганізмів-утилізаторів, йдеться в повідомленні прес-служби вузу.

Тепер частину відходів будуть поїдати мікроби

Зараз більшість підприємств утилізують промислові відходи з допомогою термічної обробки, в результаті чого в атмосферу потрапляють шкідливі речовини. При похованні токсичних відходів на спеціальних полігонах навколишнє середовище також забруднюється. Розробка вчених з лабораторії біокінетики та біотехнологій ТГУ, заснована на застосуванні мікроорганізмів-утилізаторів, дозволяє ефективно і без негативних екологічних наслідків переробляти відходи промпідприємств, а також усувати техногенні забруднення, що виникли, наприклад, в результаті розливів нафти, і відновлювати постраждалі екосистеми.

“Це універсальна методика – перетворювати бруд в корисні речовини. Можна робити все, що завгодно. Наприклад, суміш фенолу і формальдегіду: за допомогою мікроорганізмів ми її руйнуємо, і отримуємо універсальний бульйон з амінокислотами і корисними речовинами, яким можна годувати тварин або навіть людей” , – розповів агентству старший науковий співробітник лабораторії Володимир Калюжин.

За його словами, мікроорганізми-утилізатори вчені “беруть з навколишнього середовища, проводять тест на їх патогенність і потім використовують”.

“Ми відшукуємо речовини, які аналогічні тим, з якими будемо працювати. Наприклад, деревина – це целюлоза і лігнін, а лігнін – це аналог фенолу. Мікроби, які руйнують деревину, поїдають і фенол. З природи ми можемо забирати будь-які мікроорганізми, не вносячи нічого стороннього “, – сказав Калюжин.

Він розповів, що розробники провели понад 20 дослідно-промислових випробувань технології, в результаті чого було рекультивовано понад 330 гектарів забруднених територій.

“Ми успішно провели роботи в різних кліматичних умовах – в республіці Комі, Тюменськой і Томській областях, в республіці Казахстан“, – сказав співрозмовник агентства.

Він додав, що для комерціалізації розробки ТГУ створив мале інноваційне підприємство – ТОВ “Біо-Ретокс”, яке буде надавати послуги з очищення забруднених територій, а також з утилізації та переробки органічних токсичних відходів. Послуги компанії будуть затребувані підприємствами нафтопереробної і нафтовидобувної промисловості, в хімічному та фармацевтичному виробництвах, сільському господарстві, а також у деревообробній та металообробній промисловості.

Джерело РиаНовости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.