Новини світу. 30 січня. Єгипет. Відео. Тисячі ув’язнених втекли з єгипетських в’язниць, скориставшись заворушеннями в країні.

Ось так живе Каїр сьогодні

За інформацією, що надходить, масові втечі з місць ув’язнення відзначені в Олександрії, Асуані, Даманхурі, Ваді-Натруні. Тільки в Ель-Файюмі, в 100 км від Каїра, на свободу вирвалися близько п’яти тисяч кримінальників, які в ході штурму вбили голову служби тюремної безпеки.

З метою безпеки армія тимчасово закрила автомобільну трасу між двома найбільшими містами країни – Каїром і Олександрією. Злочинці, які опинилися на волі погрожують ще більше підірвати і без того вкрай складну криміногенну ситуацію в країн.

Центром заворушень залишається Каїр, де при спробі втечі загинули вісім ув’язнених в одній з в’язниць – поліція відкрила по них вогонь. Раніше демонстранти намагалися взяти штурмом іншу в’язницю, щоб звільнити ув’язнених. Однак цей напад правоохоронцям вдалося відбити.

Міністерство оборони Єгипту заявило, що направить великі військові сили в різні міста країни для забезпечення безпеки та захисту житлових районів від грабіжників і інших порушників правопорядку. Представник армії, виступаючи по телебаченню, зажадав від громадян країни дотримуватися введеної раніше владою комендантської години. Вона діє в Каїрі, Олександрії та Суеці з 16:00 до 8:00 за місцевим часом. Військові заявили, що мають намір “жорстко припиняти дії порушників правопорядку”.

Лікарі в лікарнях Каїра просять громадян здавати донорську кров для допомоги пораненим, які з п’ятниці сотнями поступають у лікувальні заклади єгипетської столиці. Згідно з оприлюдненими раніше даними, в результаті масових заворушень і сутичок з силами правопорядку, які спалахнули в країні загинуло понад 100 осіб, ще близько 2 тисяч отримали поранення різного ступеня тяжкості.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.