Новини України. 2 січня. З 1 січня 2011 року в Україні набирають чинності 28 законів, 18 постанов і 1 розпорядження Кабінету Міністрів, а також одна постанова Верховної Ради України.

Лавринович
Олександр Лавринович

Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович з посиланням на Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів.

Лавринович зазначив, що в перший день Нового року вступають в силу в цілому або частково 6 базових законів і 22 закони, якими вносяться зміни до чинного законодавства, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Зокрема, зазначив Міністр, 13 законів у фінансово-економічній сфері, 4 – у сфері соціального, 3 – у сфері правового, 3 – у сфері державного управління, 1 Закон у сфері технічної безпеки і охорони праці, 1 – у сфері фізичної культури і спорту, 1 – у науково-технічній сфері, 1 – у сфері охорони здоров’я, 1 – у сфері культури.

Серед базових законів набуває чинності Закон України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”. Крім того, вступають в силу основні положення Податкового кодексу України.

Також набуває чинності Бюджетний кодекс України, яким визначаються правові основи функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин, і відповідальність за порушення бюджетного законодавства.

Набувають чинності окремі положення Закону України “Про судоустрій і статус суддів”. Цей Закон, який набув чинності 7 липня 2010 року, визначає правові основи організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні з метою захисту прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина.

Також з 1 січня 2011 року набирає чинності Закон України “Про захист персональних даних”. Закон регулює відносини, пов’язані з захистом персональних даних під час їх обробки. Набирає чинності ч.1 ст.12 Закону України “Про газ (метан) вугільних родовищ”.

Рештою законів, що набирають чинності в перший день Нового року, за словами Олесандра Лавриновича, вносяться зміни до чинного законодавства.

За матеріалами Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.