Новини світу. 30 січня. Москва. Анонімні записки і телефонні дзвінки з повідомленнями про загрозу вибуху змусили в суботу провести евакуацію і повне обстеження чотирьох найбільших московських торгових центрів – “Мега-Біла дача”, “Мега-Теплий стан”, гіпермаркету “Обі” та торгового центру “Вегас” – що , зокрема, призвело до великих заторів на МКАД.

В Москві орудують телефонні терористи

Кількість помилкових повідомлень про загрозу вибуху зросла в останній тиждень, після великого теракту в аеропорту Домодєдово в понеділок, в результаті якого загинули 35 людей, більше 100 були поранені.

Зокрема, у четвер міліція через дзвінок про загрозу вибуху евакуювала торговий центр “Горбушкин двір”. У п’ятницю через неправдиве повідомлення про закладену бомбу міліція виїжджала на Преображенський ринок на сході столиці.

Вечірні листи

Перші повідомлення про те, що в торговому центрі “Мега-Біла дача” йде евакуація з’явилися близько 17.00. Відвідувачі торгового центру почули по гучному зв’язку, що торговий комплекс закривається. Очевидці повідомили РІА Новини про сильні пробки на виїзді з майданчика торгового центру. За словами джерела в правоохоронних органах, в торговий комплекс виїхали машини рятувальників, міліції, “швидкої допомоги”.

Пізніше з’явилася інформація про евакуацію в іншому “мега” – торговому центрі “Мега-Теплий стан”, розташованого на півдні Москви.

Представник управління інформації ГУВС Московської області Марина Лазарєва повідомила, що обидва торгові центри були закриті після того, як магазинах були знайдені записки з погрозами вибуху.

За словами співрозмовниці агентства, в “Білій дачі” була знайдена записка з повідомленням про те, що вибух станеться о 21.00, в “мега-Теплий стан” була також знайдена записка, в якій вибух був “призначений” на 18.00. “Робота торговельних центрів була припинена, приміщення обстежують кінологи. Також обстежуються і магазини. Чергують рятувальники, пожежники і бригади “швидкої”, – сказала Лазарєва.

Увечері до двох закритих і евакуйованих торгових центрів приєднався третій – гіпермаркет “Обі”. О 19.20 служба “02” отримала анонімний телефонний дзвінок про вибух, що в цьому магазині, повідомило джерело в правоохоронних органах.

Міліція евакуювала всіх відвідувачів гіпермаркету.

“На місце НП прибули кілька нарядів міліції, пожежники і рятувальники, які організували евакуацію людей. До обстеження приміщень приступили кінологи зі службовими собаками”, – сказав співрозмовник агентства.

Вибухових пристроїв та інших небезпечних предметів у гіпермаркеті “Обі” не було виявлено, магазин знову почав роботу.

“Приміщення магазину були перевірені кінологами, вибухових пристроїв не виявлено”, – сказав співрозмовник агентства.

Пізніше представник управління інформації ГУВС Московської області повідомив, що співробітники міліції не виявили ніяких вибухових пристроїв і в торгових центрах “Мега-Біла дача” і “Мега-Теплий стан”.

За словами співрозмовника агентства, в даний час правоохоронні органи вирішують питання про порушення кримінальної справи за статтею 207 КК РФ (свідомо помилкове повідомлення про акт тероризму), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Вже близько 22.00 почали надходити повідомлення, що записка з погрозами вибуху виявлена в торговому центрі “Вегас”, відвідувачі були евакуйовані.

Як повідомив начальник управління інформації ГУВС Московської області Євгеній Гільдєєв, записка з погрозами вибуху була виявлена в суботу ввечері в дитячому відділенні торгового центру.

“Проводяться заходи з обстеження магазину за допомогою службових собак”, – зазначив він.

Ніяких вибухових пристроїв в торговому центрі “Вегас” на МКАД не виявлено, повідомив в суботу начальник управління інформації ГУВС Московської області Євген Гільдєєв.

У суботу співробітники правоохоронних органів також шукали бомбу в трьох інших столичних торгових центрах в Підмосков’ї. Ніде вибухових пристроїв виявлено не було.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.